Ventia

Komfovent to znany na całym świecie producent zaawansowanych technologicznie central wentylacyjnych i rekuperatorów. Koło Wilna na Litwie posiada jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie środkowo-wschodniej, gdzie produkuje rocznie ponad 25 tyś urządzeń. Swoje produkty dystrybuuje do ponad 80 krajów w Europie i na świecie.

W Polsce, generalnym dystrybutorem Komfovent jest firma VENTIA www.ventia.pl, która od prawie 15 lat jest jednym z liderów naszego rodzimego rynku HVAC.

Centrale wentylacyjne i rekuperatory Komfovent są dostępne w następujących seriach:

KOMFOVENT DOMEKT

 

Komfovent DOMEKT to seria rekuperatorów dedykowanych dla domów jednorodzinnych i mieszkań. Są to centrale wentylacyjne o wydajności  od 50 do0 900 m3/h.

Jako jedyny producent na rynku Komfovent wyposaża swoje rekuperatory we wszystkie najpopularniejsze rodzaje wymienników ciepła:

Obrotowy II generacji, sorbcyjny-entalpiczny wymiennik ciepła KomfoventObrotowy kondensacyjny wymiennik ciepła KomfoventPrzeciwprądowy wymiennik ciepła KomfoventEntalpiczny wymiennik ciepła Komfovent

Rekuperatory Komfovent Domekt z obrotowym wymiennikiem II generacji – sorpcyjnym-entalpicznym, to rozwiązanie przewyższające wszystkie dotychczasowe technologie odzysku ciepła stosowane w wentylacji mechanicznej. To nowy wymiar komfortu i ekonomiki użytkowania przez cały rok!

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ
na temat innowacyjnego
obrotowego wymiennika ciepła II generacji
sorpcyjnego-entalpicznego?

 

OBEJRZYJ WEBINAR:

LUB

 

Zobacz jaki jest wpływ typu zastosowanego wymiennika ciepła na komfort w Twoim domu:

Rekuperatory serii DOMEKT są dostępne w następujących układach króćców:

 

W wersji podwieszanej:

Wymiennik obrotowy I oraz II generacji Wymiennik
przeciwprądowy/entalpiczny
DOMEKT R150F DOMEKT CF250F
DOMEKT R250F DOMEKT CF500F
DOMEKT R300F DOMEKT CF700F
DOMEKT R400F
DOMEKT R700F

Z poziomym układem króćców (króćce na boki):

Wymiennik obrotowy I oraz II generacji Wymiennik
przeciwprądowy/entalpiczny
DOMEKT R400H DOMEKT CF700H
DOMEKT R600H
DOMEKT R700H

Z pionowym układem króćców (króćce do góry):

Wymiennik obrotowy I oraz II generacji Wymiennik
przeciwprądowy/entalpiczny
DOMEKT R200V DOMEKT CF200V
DOMEKT R300V DOMEKT CF300V
DOMEKT R400V DOMEKT CF400V
DOMEKT R450V DOMEKT CF700V
DOMEKT R500V
DOMEKT R600V
DOMEKT R700V
DOMEKT R900V

Mózgiem rekuperatorów Komfovent Domekt jest nowoczesna, autorska, przyjazna zintegrowana automatyka sterowania C6M lub C8 (w zależności od modelu).


 • Wbudowany Web Serwer
 • Plug & Play
 • Integracja z BMS (Baknet, Modbus RTU, Modbus TCP/IP)
 • CAV, VAV, DCV
 • Rozbudowany harmonogram
 • Licznik poboru energii w czasie rzeczywistym
 • Sterowanie dotykowym panelem LCD lub dedykowaną aplikacją producenta

UWAGA! Wszystkie rekuperatory Komfovent DOMEKT są objęte ZDALNYM WSPARCIEM SERWISOWYM:

 • Bezpłatne wsparcie serwisowe on-line

 • W trakcie i dożywotnio po gwarancji

 • Szybka diagnostyka

 • Bezpośrednia pomoc specjalisty

 • Ograniczenie kosztów serwisu po gwarancji
Zdalny_serwis

KOMFOVENT VERSO

 

 

 

KOMFOVENT VERSO

Centrale wentylacyjne Komfovent VERSO Standard to seria central wentylacyjnych dedykowanych dla budynków komercyjnych – biur, małych obiektów użyteczności publicznej, zakładów usługowych itp. To urządzenia o wydajnościach od 1 000 do 8 000 m3/h, wyposażone w obrotowy (I lub II generacji) lub przeciwprądowy wymiennik ciepła oraz układ króćców poziomy, pionowy lub w wersji podwieszanej. Każda z central wyposażona jest w zintegrowaną, zaawansowaną automatykę sterowania C5. Standardowym wyposażeniem jest webserwer, dzięki czemu możliwe jest podłączenie centrali do sieci wewnętrznej i internetu (poprzez router). Pozwala to sterować pracą rekuperatora ze smartfona, tabletu oraz komputera. Dodatowo pozwala to realizować usługę Zdalnego Wsparcia Serwisowego – bezpłatnego zarówno na, jak i po gwarancji.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ
na temat central wentylacyjnych Komfovent VERSO?

 

 

 

KOMFOVENT VERSO PRO2

 

 

Centrale wentylacyjne Komfovent VERSO Pro 2 wyznaczają nowe standardy jakości na rynku central wentylacyjnych w Polsce. VERSO PRO 2 to również najnowszej generacji wentylatory EC lub PM renomowanych dostawców: EBM Papst oraz ZiehlAbegg. Silniki EC klasy IE5 Super Premium oraz PM klasy IE5 Ultra Premium charakteryzują się sprawnościami do 94% oraz wysoko wydajnymi falownikami o sprawności do 97%. W silnikach EC zastosowano wirniki najnowszej generacji Ziehl-Abegg Bluefin.

Komfovent VERSO PRO 2 to zupełnie nowa obudowa charakteryzująca się najwyższymi parametrami: Mostki termiczne w klasie TB1 – specjalne profile z PVC gwarantujące, że urządzenie jest pozbawione mostków cieplnych; Szczelność obudowy w klasie L2 – Specjalna konstrukcja podwójnych uszczelek zapewnia doskonałą klasę szczelności centrali; Izolacja termiczna w klasie T2 – obudowa wypełniona wytrzymałą wełną mineralną o grubości 75 mm gwarantuje doskonałe parametry izolacji; Wytrzymałość mechaniczna w klasie D1 – obudowa maksymalnie odporna na odkształcenia.UWAGA! Komfovent VERSO Pro 2 po wdrożeniu wszystkich rozwiązań pozwoli na dobór 1,6 miliona wariantów projektowych!

Centrale Komfovent VERSO PRO 2 są dostępne w wykonaniu wewnętrznym i zewnętrznym. Wyposażone są w zaawansowaną, zintegrowaną automatykę sterowania C5. Standardowym wyposażeniem jest webserwer, dzięki czemu mozliwe jest podłączenie centrali do sieci wewnętrznej i internetu (poprzez router). Pozwala to sterować pracą rekuperatora ze smartfona, tabletu oraz komputera.

Centrala wentylacyjna Komfovent VERSO PRO 2 zdobyła w 2020 r. na największych wówczas targach branży HVAC w Polsce – FORUM WENTYLACJA, SALON KLIMATYZACJA prestiżowe wyróżnienie NAJCIEKAWSZY PRODUKT ROKU!

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ
na temat central wentylacyjnych Komfovent VERSO PRO2?

 

 

 

KOMFOVENT RHP STANDARD i PRO/PRO2

Centrale wentylacyjne ze zintegrowaną pompą ciepła Komfovent RHP oraz RHP2 dedykowane zarówno dla domów jednorodzinnych (RHP Standard) jak i budynków komercyjnych – biur, małych obiektów użyteczności publicznej, zakładów usługowych itp. (RHP PRO/PRO2) To urządzenia o wydajnościach od 600 do 25 000 m3/h, wyposażone w obrotowy wymiennik ciepła II generacji sorpcyjny-entalpiczny oraz zintegrowaną pompę ciepła powietrze-powietrze. Każda z central wyposażona jest w zintegrowaną, zaawansowaną automatykę sterowania C5. Standardowym wyposażeniem jest webserwer, dzięki czemu możliwe jest podłączenie centrali do sieci wewnętrznej i internetu (poprzez router). Pozwala to sterować pracą rekuperatora ze smartfona, tabletu oraz komputera. Dodatkowo pozwala to realizować usługę Zdalnego Wsparcia Serwisowego – bezpłatnego zarówno na, jak i po gwarancji.

Generalnym dystrybutorem central wentylacyjnych i rekuperatorów Komfovent w Polsce jest firma VENTIA. www.ventia.pl

Oferta współpracy

Dołącz do grona naszych akredytowanych instalatorów wentylacji i klimatyzacji!

Skorzystaj z nielimitowanych zasobów wiedzy oraz ucz się prawidłowych nawyków od najlepszych. A może to Ty wprowadzisz powiew świeżości do naszego Stowarzyszenia?